(+90) 216 504 15 00
+

Kurumsal

End Point Labs Firma Profili

  • EndPoint
  • EndPoint
  • EndPoint

EndPoint Labs Hakkında

IBM’in Türkiye’deki ilk Business-Partner’ı olan BYTE’ı kurarak , 1985 den günümüze özenle oluşturduğumuz bilgi birikimini, "Bilgi ve Ağ Güvenliği” alanlarında ülkemizdeki “ilk” lere imza atarak, yaratıcılığımızla ileri teknolojik çözümlere dönüştürerek uluslararası platforma taşıdık.

Bugüne kadar pek çok “ulusal ve uluslararası” ödüller ile taçlandırılan özgün yapımızla, Ağ Güvenliği dünyasının en popüler ve en yaygın “Güvenlik-Duvarı, Ağ Geçidi” sistemlerinin yaratıcısı ve üreticisi İtalyan endian şirketiyle ile yarattığımız sinerjiyle ülkemizdeki ilk Türk-İtalyan Bilgi Güvenliği Araştırma ve Geliştirme laboratuvarını ortaklaşa kurduk.

Endpoint-labs; “Bilişim Güvenliği” problemlerine “Özgün” çözümler ve sistemler üretmek üzere kuruldu. Çözümlerimizin sadece ülkemizde değil tüm dünyada kullanılır olmasını sağlamaktan gurur duyuyoruz. Kolay kurulan, Sorunsuz yönetilen, bir kurum için gereken en temel “Bilişim Güvenliği” ihtiyaçlarına cevap veren “Ağ-Geçitleri” (yazılım ve donanım) sistemleri üretiyoruz.

Siber Saldırıya uğrayan kurumlara veya riskini minimize etmek isteyen her kuruma “Bilinmeyen güvenlik açıklarının tespit ve denetiminde ”, kuruluşlar için en yüksek kalitede olası Siber Saldırılara karşı “Proaktif “ güvenlik testleri yapıyor , “zafi yet analizi, Pentest, Fuzzing, Saldırı İzleme” yöntemleri uyguluyoruz.

Sistematik olarak farklı ve beklenmeyen verileri test maksatlı denetlenecek olan sistemlere yollayarak, piyasada bulunan tüm çözümlerden çok daha etkin bir şekilde yazılım hatalarını ve güvenlik açıklarını ortaya çıkartan mükemmel sonuçlar elde ediyoruz.

Endpoint-Akademi olarak “Bilişim Güvenliği” eğitimlerinde ECSA ve ECSE sertifikasyonları ve muhtelif Üniversitelerde okuttuğumuz “Bilgi Güvenliği –Kriptoloji” eğitimlerinin refereranslarıyla oluşan Güvenlik eğitimleriyle, bu kritik konuyu sürekli güncel tutarak müşterilerimizin ve öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Danışmanlık kadrolarımız ile BT yönetişim çerçeveleri olan COBIT, ITIL, CMMI, ISO20000, ISO27001, PMBOK, eTOM ve ValIT gereksinimlerine uygun olarak özelleştirilmiş ve özgün danışmanlık hizmetleri, ISO27001 Danışmanlık ve eğitimlerini veriyoruz.